browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Chabský skokový hobby pohár 16. 5. 2015

Posted by on 26.6.2015

[singlepic id=553 w=300 float=left]

Druhé kolo seriálu v Chabech se konalo za daleko příznivějšího počasí, než to první. Sluníčko pálilo ostošest a každý vyhledával alespoň kousek stínu pro sebe a svého čtyřnohého parťáka.

Medailistka Terka tentokrát relaxovala na škole v přírodě, tak jsme přijely až na odpolední soutěže ve složení Anička + Čikita a Natálka + Acom.

[singlepic id=554 w=300 float=right]

Tentokrát pořadatelé zvolili netradiční soutěž s volbou dráhy. Překážky sice byly očíslovány, ale závodní dvojice si mohla vymyslet trasu, která by jim zaručovala nejkratší dráhu a zároveň nejkratší čas. Na prohlídce parkuru bylo tedy velice živo. Každý zkoumal nájezdy a obraty, kde by se dala trať zkrátit. S Aničkou jsme vykoumaly trať, která mohla být rychlá, ale Čikita byla proti a nakonec byly po třetí neposlušnosti vyloučeny.

Druhá soutěž, na kterou se už postavily obě zástupkyně stáje Kosoř, byla na limitovaný čas. Natálka si s Acomem i přes menší nervozitu jezdkyně, vedla moc hezky. Byl to pro ni závodní výjezd po delší době a role šéfové jí asi trochu svazovala. 🙂 Acom skákal parádně, rezervu nad skoky měl velikou. Na posledním skoku ale přišla nešťastná chyba a i čas byl o něco pomalejší, než nastavený časový limit, přesto si vybojovali krásné 10. místo. Takže příště už to bude pohoda.

[singlepic id=548 w=300 float=left][singlepic id=551 w=300 float=center]

Čikita si i v druhé soutěži postavila hlavu a odmítla skákat. Na posledním skoku opět následovalo vyloučení po třetí neposlušnosti. Anička byla hodně zklamaná. Musíme do příště vymyslet, jak na ní, protože loni byla celkem spolehlivá a vyhrávací. 🙂

Soutěž Jezdec Kůň Umístění
Volba dráhy – do 70 cm Anička Čikita
Parkur na limitovaný čas do 80 cm Natálka Acom 10.
Parkur na limitovaný čas do 80 cm Anička Čikita

[nggallery id=30]

Comments are closed.