browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Hubertova jízda 2019

Posted by on 28.10.2019

Dne 27. 10. 2019 jsme v celkem hojném počtu deseti koní vyrazili na každoroční Hubertovu jízdu. Ráno jsme si připili na svatého Huberta a vydali jsme se na cestu. Trasa vedla jako v posledních letech – přes Karlické údolí na Mořinku k menhiru a zpět. Všichni jsme po čtyřhodinové vyjížďce úspěšně dojeli zpět do stáje. Letos to bylo volnější, netrestali jsme prohřešky, ani neprobíhal večerní Soud. Ale spatřili jsme lišku! Opravdovou!

Hubertova jízda je tradiční akcí, která pochází z Anglie. Každoročně ukončuje závodní jezdeckou sezonu a zároveň vzdává hold patronu jezdců, myslivců a lovců, svatému Hubertovi. Podstatou Hubertovy jízdy byl vždy hon na lišku. Dnes je ale lovení zvěře z koně u nás zakázáno, a tak liška není opravdová, ale představuje ji jeden z jezdců s liščím ohonem připnutým k saku. Skupinu jezdců vede tzv. master, jehož pokyny musí jezdci dbát. To znamená přesně dodržovat trasu, sesedat z koní až na pokyn, nesmí ho předjet, apod. Ačkoliv se celá jízda nese ve společenském duchu, jsou veškeré prohřešky jezdců sledovány a zapisovány. O trestu rozhoduje v přátelském ovzduší porota při večerním Soudu.

Zde je pár fotek:

Fotky

[nggallery id=36]

Těšíme se zase na příští rok!

Comments are closed.